Raportowanie, analiza i wizualizacja danych

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Raportowanie, analiza i wizualizacja danych

Zasady wizualizacji i raportowania danych - szkolenie


Raportowanie 

Raportowanie jest ustrukturalizowaną formą informacji, w taki sposób, aby mogła być mierzona, monitorowana. Jest to proces przetworzenia danych w informacje.

Raportowanie może dostarczyć odpowiedzi na pytania:

  • Co się stało i kiedy?
  • Jak często i jak dużo?
  • Gdzie dokładnie jest zlokalizowany problem?
  • Jak dużo produktu sprzedaliśmy?

Bazując na zdefiniowanych zapytaniach, rozwiązania do raportowania pomagają udostępnić informacje, a zasadniczo specyficzne odpowiedzi  na specyficzne pytania, nawet jeśli ich wydobycie wymaga przetworzenia  bardzo dużych ilości danych.

Analityka

Analityka wychodzi o krok dalej, pomagając wskazać nieodkryte możliwości, zarządzać ryzykiem aktywności biznesowych. Analiza to proces przetwarzania informacji w wiedzę.
Narzędzia analityczne dostarczają odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego do tego doszło?
  • Jaką okazję dla biznesu mogę przeoczyć?
  • Jaki jest wpływ na biznes jeśli trend będzie kontynuowany?
  • Jak możemy robić rzeczy lepiej?

Analityka to bardziej dynamiczny i złożony proces pozwalający eksplorować złożone dane i odnajdywać odpowiedzi na pytania strategiczne.

Wiarygodność i trafność dostarczonych informacji to jeszcze nie wszystko.

Przykład wizualizacji w Infor Birst BI

Infor Birst BI – przykładowy ekran analityczny

Oracle Business Intelligence 12c - ekran analityczny, przykład wizualizacji danych

Oracle Business Intelligence 12c – przykład wizualizacji danych

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych od dłuższego czasu jest jednym istotniejszych aspektów Business Intelligence. Prezentowane informacje, żeby być użyteczne, a jednocześnie mogły zapewnić wygodę użytkownika powinny zostać mu dostarczone w formie dopasowanej do jego potrzeb i zaprezentowane w sposób przejrzysty, efektywny, a zarazem angażujący/przyjazny.

Lepsza wizualizacja danych oprócz samego aspektu estetyki/ergonomii, większego zaangażowania w wykorzystanie rozwiązań BI (a także innych: ERP, CRM, …) przekłada się na sukces projektu i znaczną poprawę efektywności procesu podejmowania decyzji.

Infor d/EPM - analiza danych iPad

Infor d/EPM – przykład analizy danych, dostępnej poprzez iPad

Analiza podróży służbowych

Infor Birst BI – przykład analizy podróży służbowych

Jak w zaledwie kilka minut można przygotować w pełni wartościowy dashboard z widokiem realizacji budżetu sprzedaży?

Przykład wykorzystania Infor Birst – praca z danymi, raportowanie, wizualizacje

Codec od ponad 30 lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań Business Intelligence.  Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami pozwalającą na dobór i wdrożenie rozwiązań czołowych producentów rozwiązań tej klasy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat raportowania, analizy czy wizualizacji danych skontaktuj się z nami drogą mailową info@codec.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

jaki system raportowania

Jaki program do raportowania jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie można sprowadzić do bardzo krótkiego stwierdzenia – każdy i żaden. Aktualnie możliwości jakie dostarcza oprogramowanie w obszarze raportowania i wizualizacji danych – niezależnie czy będzie wymienione przez Gartnera, Forrestera, czy też inną agencję analityczną - daje dość podobne możliwości. Jedno bardziej zachwyci graficznie, drugie cenowo, a trzecie …

Czytaj więcej (3 min)
Oracle OBIEE 12c różnice w porównaniu do poprzednika OBIEE 11g

Oracle OBIEE 12c – różnice w porównaniu do poprzednika OBIEE 11g

Pod koniec września ubiegłego roku Oracle wprowadziło na rynek nową wersję platformy analityczno-raportowej OBIEE. Na pierwszy rzut oka w momencie premiery rynkowej nowa wersja była bardziej dopracowana niż jej poprzednik w momencie, w którym witał się z rynkiem. Nie była jednak aż tak rozbudowana, a to z uwagi na lekką …

Czytaj więcej (3 min)

Infor BI 11.1 Dashboards już w AppStore oraz na Google Play

Infor wprowadził na rynek nową wersję mobilnych kokpitów menedżerskich dla platformy Business Intelligence. Najnowsza wersja Infor BI Dashboards 11.1 standardowo umożliwia uzyskanie dostępu do firmowych danych niezależnie od aktualnej lokalizacji oraz typu urządzenia, z którego korzystamy, jednak w stosunku do swojej poprzedniczki  została udoskonalona i zaopatrzony w kilka nowych funkcjonalności. Co …

Czytaj więcej (3 min)

Business Intelligence w sektorze bankowym

W każdej organizacji występuje pewien poziom napięć - co nie jest sytuacją idealną - ale szczególnie narażone są na to przedsiębiorstwa sektora finansowego, a zwłaszcza banki. Sytuacja zarządzania pieniędzmi innych ludzi i firm pozostawia ekstremalnie mało miejsca na błędy. A największa odpowiedzialność spoczywa oczywiście na zarządzających. Obecnie wprowadzanych jest coraz więcej …

Czytaj więcej (3 min)

How to Achieve Higher efficiency with Business Intelligence

Having the right components installed in your company ensures that a progressive foundation is laid. The goal of any business is to reduce expenditure and increase profits wherever possible. Much of the time spent on mundane yet necessary tasks can contribute to the reasons why a company might not be …

Czytaj więcej (3 min)

Outstanding Business Intelligence Success Stories

There is nothing more satisfying to a business intelligence solutions vendor than helping a struggling company turn into a thriving one. Many businesses that seek out BI solutions tend to be well run organisations that lack the coherence necessary for the jump to the next level and flourish due to …

Czytaj więcej (3 min)