Birst

Birst to czołowa platforma BI spełniająca najbardziej wyszukane oczekiwania klienta, począwszy od możliwości integracji, przetwarzania i udostępniania danych z najnowocześniejszymi funkcjami wizualizacji i analizy. Rozwiązanie dostępne jest zarówno jako usługa w chmurze lub tradycyjna instalacja on premise, w wielu wersjach językowych, w tym polskiej.

Kluczowym elementem wyróżniającym Birst spośród innych wiodących rozwiązań BI jest automatycznie generowana, dynamiczna hurtownia danych z opatentowaną technologią ADR (Automatic Data Refinement). Dzięki takiej kompletnej architekturze Birst obejmuje całość procesu BI, czyli pozyskuje, integruje, przetwarza, przechowuje oraz wizualizuje dane – w przeciwieństwie do samej wizualizacji.

Zobacz co Gartner i Forrester mówią o Birst

Unikalne na rynku rozwiązanie BI dla każdego obszaru funkcjonalnego w przedsiębiorstwie.

Niezależnie czy jesteś profesjonalistą IT czy użytkownikiem biznesowym (finanse, sprzedaż, logistyka, operacje,…) BIRST oferuje pełną gamę możliwości, od tworzenia pełnowymiarowej hurtowni danych, po wyrafinowane modele analityczne dotyczące obszarów funkcjonowania firmy.

Niezależnie, czy dotyczy to danych dostępnych w ramach źródeł wewnętrzny, setek Exceli czy przetwarzania danych Big Data rozwiązanie to umożliwia analizę i wizualizacje danych na najwyższym poziomie.

Dzięki łatwej wizualizacji oraz możliwości dynamicznego współdzielenia danych Birst jest liderem w self-service BI. System może zarówno pełnić funkcje zdecentralizowanego, wysoce elastycznego system Busienss Intelligence (np. dla jednego użytkownika, który potrzebuje na własne potrzeby dokonać analiz, wizualizacji), a z drugiej strony, gdy chcemy myśleć o Birst jako centralnym narzędziu BI zarządzanym w skali organizacji – jednego wspólnego źródła prawdy.

Tu właśnie leży unikalność Birst – w elastyczności typowego self-service BI, a jednocześnie wykorzystaniu podejścia zcentralizowanego zarządzania rozwiązaniem.

Przykładowe obszary, które adresuje Birst:

Jak wygląda praca z Birst?

W zależności od potrzeb organizacji Birst może służyć jako narzędzie self-service BI (szybkie, elastyczne analizy) lub korporacyjne BI, gdzie całą kontrolę nad zarządzaniem danymi sprawuje IT.

O ile IT potrzebuje mieć wgląd w struktury danych i metadanych, kontrolę nad procesem (i taką też może mieć), o tyle użytkownik biznesowy potrzebuje się skupić na realizacji swoich potrzeb, a narzędzie powinno mu w tym pomóc, nawet, gdy nie jest biegły w kwestiach technologii IT.

Jak wygląda zatem proces pracy z danymi w przypadku użytkownika biznesowego?

Przede wszystkim nie potrzebujesz nic instalować, płacić za wdrożenie, integracje itp. jedyne co musisz … to mieć dostęp do własnych danych (w dowolnej, możliwej do uzyskania formie).

zaladuj-dane
Załaduj dane

Pobieraj dane z różnych źródeł korzystając z gotowych konektorów (baza sql, system erp, crm, excel,…). Możesz to robić ręcznie lub automatycznie.


Przygotuj dane

Przekształć, wyczyść dane do formatu jaki będzie potrzebny. Skorzystaj z gotowych akcji i zbuduj własny proces czyszczenia danych.


Połącz dane

Połącz swoje wszystkie źródła danych korzystając z graficznego kreatora lub skorzystaj z podpowiedzi systemu.


Praca grupowa

Zarządzaj źródłami danych, współdziel widoki danych z innymi użytkownikami, czy departamentami do wspólnych analiz.


Wizualizacja

Utwórz dowolne wizualizacje, dashboardy, raporty. Analizuj dane w sposób jaki preferujesz, drążenie, …


Współdzielenie

W bezpieczny sposób, udostępnij swoją pracę, korzystając z interaktywnych dashboardów, raportów, alertów, plików excel, pdf… na dowolnym urządzeniu.

Przykłady wykorzystania Birst w połączeniu z innymi rozwiązaniami

Birst to nie tylko narzędzie do wizualizacji danych, to przede wszystkim doskonała platforma do łączenia różnych źródeł danych od plików excel, baz sql, systemów crm, erp, źródeł big data. To także platforma, która pozwala używać w organizacji różnych narzędzi BI, przy jednoczesnym zachowaniu spójności wszystkich danych.

Potrzebujesz więcej przykładów?

Zadzwoń 22 496 60 00, albo wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.