Microsoft Power BI

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Microsoft Power BI

Microsoft Power BI to rozbudowany, interaktywny zestaw narzędzi Business Intelligence, pozwalający w intuicyjny sposób wizualizować oraz analizować dane. Są one dostępne w jednym miejscu, dzięki wykorzystaniu Power BI Mobile, także na dowolnym typie urządzenia. Ich edycja odbywa się natomiast w czasie rzeczywistym.

Power BI unifikuje dane w organizacji, niezależnie czy przechowywane są w chmurze czy w modelu on-premise. Pozwala łączyć informacje z wielu różnych baz danych, plików czy usług webowych.

Późniejsza analiza danych z Power BI jest niezwykle prosta. Odbywa się przy wykorzystaniu najpopularniejszego na świecie arkusza kalkulacyjnego – MS Excel. Użytkownik ma do dyspozycji ponad 20 typów wykresów, grafów oraz innych opcji wizualizacji danych. Dzięki wykorzystaniu Power BI Service, w pełni bezpieczny sposób, użytkownicy dzielą się przygotowanymi przez siebie raportami. Nanoszone modyfikacje widoczne są w czasie rzeczywistym innym użytkownikom.

Power BI jest zintegrowany z ogromną ilością aplikacji, które znacznie ułatwiają pracę, zwiększają możliwości samego narzędzia. Wśród nich między innymi z:

  • SQL Server, SQL Server Analysis Services,
  • usługami Azure, takimi jak: Azure Audit Logs, Azure Mobile Engagement, Azure SQL Data Warehouse, Azure SQL Database,
  • programami pakietu Office: Microsoft Excel, Access,
  • Github,
  • Google Analytics,
  • Marketo,
  • Salesforce,
  • Microsoft Dynamics Marketing, Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Dynamics CRM,
  • bazami danych Oracle, MySQL, PostgreSQL oraz wieloma innymi.

Więcej informacji o rozwiązaniu na stronie Partnera.

Cena i możliwość pobrania wersji darmowej/testowej.

Microsoft Power BI – krótki film (ang)

Microsoft Power BI vs Birst – dyskusja ekspertów – porównanie systemów (pl)

Wzbogacanie danych – funkcje w Power BI (pl)

Rachunek Zysków i Strat w Power BI (pl)

Materiały dodatkowe

Rachunek zysków i strat

Rachunek Zysków i Strat w Power BI

Podczas webinarium pokażemy, jak dojść od poziomu transakcji i wyniku do gotowego ustrukturyzowanego raportu Rachunku Zysków i Strat z wykorzystaniem Microsoft Power BI.

Czytaj więcej (2 min)
Azure Bootcamp

Global Azure Bootcamp 2019

Już 27 kwietnia 2019 w ponad 300 lokalizacjach na całym Świecie odbędzie się Global Azure Bootcamp 2019. Zapraszamy do Krakowa, gdzie Hubert Kobierzewski zaprezentuje Azure Data Studio, czyli nowe wielosystemowe narzędzie do pracy z usługami przechowującymi i przetwarzającymi dane. Pokaże zarówno możliwości, jak i jeszcze istniejące ograniczenia.

Czytaj więcej (1 min)
funkcje power bi

Webinarium – Wzbogacanie danych – funkcje w Power BI

Zobacz jak dodawać nowe informacje z wykorzystaniem funkcji w Power BI. W większości przypadków nasze systemy nie dostarczą nam danych potrzebnych do wygenerowania interesującego nas raportu i konieczne jest tworzenie dodatkowych wyliczeń, przekształceń. Podczas webinarium skupimy się na kwestii wzbogacania danych źródłowych i pracy z Power Query w obszarze raportowania.

Czytaj więcej (2 min)
Codec partnerem roku Microsoft w Irlandii

Codec partnerem roku Microsoft

Miło nam poinformować, że po raz drugi z rzędu oraz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat zostaliśmy partnerem roku Microsoft w Irlandii. Doceniono nas za innowacyjne podejście oraz doskonałą implementację rozwiązań globalnego vendora.

Czytaj więcej (1 min)
Data science summit

Data Science Summit

Już 8 czerwca 2018 roku odbędzie się II edycja Data Science Summit - największego w Polsce wydarzenia dedykowanego danym i ich wykorzystaniu. Będzie to połączenie wiedzy i praktyki, prezentacji narzędzi i dostawców, świata biznesu oraz środowisk akademickich. Podczas sesji poświęconej wizualizacji, raportowaniu i tematyce Business Intelligence, nasz ekspert Hubert Kobierzewski pokaże, jak prezentować dane, jakimi zasadami się kierować, aby nasze raporty i kokpity menedżerskie były czytelne i przekazywały wartościowe informacje.

Czytaj więcej (1 min)
Power BI vs Birst

Power BI vs Birst – bitwa na głosy

W najnowszym opublikowanym przez firmę Gartner raporcie dotyczącym platform Analitycznych i Business Intelligence już od kilku lat najwyżej uplasowany - w kategorii liderów - jest Microsoft z rozwiązaniem Power BI. Dla odmiany, po przekątnej, jako lider wśród rozwiązań niszowych jest Birst. Zapraszamy na webinarium podczas, którego przedstawimy co najlepszego ma w sobie Power BI i Birst oraz które z tych rozwiązań będzie lepsze z punktu widzenia różnic, możliwości, oczekiwań i specyficznych potrzeb użytkownika.

Czytaj więcej (2 min)