Compliance (Infor Approva)

Systemy IT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Compliance (Infor Approva)

Dopełnieniem d/EPM jest jedno z czołowych rozwiązań na świecie w zakresie zarządzania ładem, zgodnością i ryzykiem (GRC) Infor Approva. Produkt dostarcza całościowego obrazu danych w skali organizacji, pozwalając szybko identyfikować i reagować na zdarzenia mogące mieć negatywny wpływ na biznes (oszustwa, niewłaściwe płatności, omijanie procedur,…).

To doskonałe narzędzie dla audytu wewnętrznego, finansów i informatyki, skupia się na czterech głównych miejscach powstawania ryzyka:

 • Dostępie użytkownika
 • Konfiguracji systemów
 • Transakcjach (Proces zamówień, proces sprzedaży)
 • Poprawności danych

Co umożliwia m .in. Approva:

 • Rozwiązanie pozwala na definiowania, monitorowanie i raportowanie wskaźników ryzyka i efektywności, scoring ryzyka i podjęcie działań, poprzez raportowanie o zdarzeniach, konfigurowalne kokpity, spersonalizowane raporty dostosowane do roli czy użytkownika.
 • Monitorowanie w zakresie podziału obowiązków (SOD). Zaimplementowane najlepsze praktyki w zakresie SOD, śledzenie i akceptowanie workflow. Zarówno monitoring automatyczny jak i proaktywny. Scenariusze „what-if” – symulacje zmian dla ról, użytkowników i transakcji bez oddziaływania na środowisko produkcyjne.
 • Monitorowanie transakcji w kierunku wykrywania zdarzeń o charakterze nadużycia. Rozwiązanie posiada wbudowany, gotowy zestaw zasad, procedur. Monitoruje transakcje wskroś różnych platform czy aplikacji biznesowych. Jest gotowe bezpośrednio do zastosowania z systemami takich producentów jak: SAP, Oracle czy Infor.
 • Monitoruje bezpieczeństwo aplikacji i prawa dostępu użytkowników. Dostarcza mechanizmów proaktywnego monitoringu i najlepszych praktyk w zakresie zarządzania dostępem.
 • Identyfikacja ryzyka i zarządzanie wyjątkami – rozwiązanie pozwala na automatyczny wgląd w 100% danych i transakcji oraz ich analizę i raportowanie.

Moduł

Korzyści (przykłady)

Procure to Pay

 • Redukcja strat z powielonych, podejrzanych płatności czy oszustw
 • Redukcja przepłacania dostawcom w rezultacie nie zastosowania możliwych upustów
 • Redukcja kosztów procesu transakcji na skutek mniejszego wskaźnika błędów

Księga główna

 • Zwiększenie dokładności sprawozdawczości finansowej
 • Zmniejszenie liczby błędów, czasu poprawek i ryzyka błędów księgowych
 • Redukcja czasu potrzebnegodo przygotowania się i odpowiedzi na zapytania audytu zewnętrznego

Zapasy

 • Redukcja straty na zapasach
 • Wzrost jakości danych o zapasach
 • Redukcja czasu potrzebnego na uzgadnianie różnic

Master Data

 • Wyeliminowanie powtarzających się dostawców, pozycji, kąt dzięki prostemu utrzymaniu „czystego” głównego rekordu
 • Redukcja pracochłonnych manualnych czynności uzgadniania dzięki analizie danych dostawców i pracowników
 • Redukcja ryzyka oszustw

Materiały dodatkowe

Strategia controlling

Strategia powiązana z zadaniami controllingu – jak nie zapominać o dalekosiężnych planach

Jak uwzględniać cele strategiczne w codziennych działaniach? Jak reagować na zmiany szybko i skutecznie? Czy mamy przygotowane różne scenariusze i taktyki, które pozwolą nam dojść do zamierzonego celu lub go zweryfikować? Pokażemy wspólną koncepcję planów, budżetów i scenariuszy wspierających zaplanowaną strategię.

Czytaj więcej (2 min)
Cash Flow - webinarium

Raportowanie, analizowanie i planowanie Cash Flow

Co zrobić, żeby ułatwić sobie zarządzanie cash flow? Bazując na rozwiązaniu Infor d/EPM, pokażemy jak prosto, wykorzystując gotowe modele finansowe, jesteśmy w stanie automatycznie (do pewnego stopnia) obsłużyć raportowanie, analizowanie i planowanie przepływów finansowych.

Czytaj więcej (2 min)
CDP wdrożenie

CDP automatyzuje procesy planowania sprzedaży i budżetowania

Wzrost szybkości planowania, wyeliminowanie błędów związanych z wykorzystaniem Excela, łatwiejsze wprowadzanie zmian oraz ich natychmiastowa wizualizacja, to tylko wybrane elementy, które przyczyniły się do usprawnienia procesu planowania sprzedaży oraz dystrybucji nowych gier.

Czytaj więcej (2 min)

Efektywne planowanie i budżetowanie w banku

Jak sprawić, żeby użytkownicy końcowi nie znienawidzili procesu planowania, a zarząd miał zawsze aktualną informację? Zapraszamy na webinarium - pokażemy, jak elastyczne, a zarazem dopasowane, gotowe modele bankowe usprawniają pracę controllera oraz czym powinien charakteryzować się system controllingowy wykorzystywanymi w rozwiązaniach do planowania i budżetowania w bankowości.

Czytaj więcej (2 min)

Łatwa droga do sprawozdania skonsolidowanego

Infor d/EPM to jedno z czołowych rozwiązań w zakresie konsolidacji finansowej i zarządczej (choć nie tylko!). Jest używany przez wiele firm w Polsce i na Świecie. Dlaczego dokonały takiego wyboru i co unikalnego dostarcza Infor d/EPM? Weź udział w webinarium, przejdź z nami przez proces konsolidacji i sprawdź jak prosta może być droga do sprawozdania skonsolidowanego.

Czytaj więcej (2 min)
alokacja kosztów

„Automat” do alokacji kosztów

Choć czas jaki spędzamy nad pisaniem złożonych kalkulacji może powodować, że alokacja kosztów wydaje się być wyzwaniem matematycznym, to jednak w sensie idei jest dość prosta. Jak zbudować skomplikowaną alokację kosztów bez konieczności pisania złożonych formuł? Dołącz do naszego spotkania i zobacz, jak koncentrując się na celu biznesowym i używając logiki biznesowej, prosto sparametryzujesz skomplikowane alokacje.

Czytaj więcej (2 min)