XRM

Codec Polska oferuje szeroką paletę usług xRM:

Skontaktuj się z zespołem wspierającym obszar xRM już dziś:

xRM to warstwa aplikacji biznesowych, spajająca wszystkie obszary biznesowe przedsiębiorstwa.

xRM funkcjonuje jako rozszerzenie Microsoft Dynamics CRM, jest oprogramowaniem, wykorzystywanym przez firmy w celu integracji, śledzenia i optymalizacji wszystkich aspektów biznesowych, jak: sprzedaż, budżetowanie, przygotowywanie projekcji, harmonogramów oraz raportów.

Szkielet do budowy aplikacji xRM stanowi narzędzie do zarządzania relacjami z klientami – Microsoft Dynamics CRM. xRM umożliwia projektowanie aplikacji w taki sposób, aby odpowiadały konkretnym potrzebom biznesowym przedsiębiorcy. Pozwala radzić sobie z często nierozwiązywalnymi w inny sposób kwestiami. Wdrożenie xRM to optymalizacja czasu oraz wykorzystania zasobów w organizacji.

Co jest wykorzystywane w ramach xRM? 

Funkcjonowanie narzędzia oparte jest na Microsoft Dynamics CRM, który zapewnia platformę, umożliwiającą osiąganie wartości dla każdego obszaru biznesowego przedsiębiorstwa. Podczas implementacji tego typu systemu konieczna jest silna koncentracja na pracy zespołowej oraz odpowiednio zarządzana komunikacja pomiędzy pracownikami, klientami oraz zarządem.

Pomoc doświadczonych specjalistów zewnętrznych będzie szczególnie istotna podczas implementacji systemu oraz dostosowywania go do potrzeb organizacji. Dobrze wdrożony system, a w szczególności przekazane kompetencje sprawią, że nakład pracy nad gotowym systemem spadnie, wzrośnie z kolei współpraca pomiędzy użytkownikami systemu.

Kto wykorzystuje xRM?

Wiele firm, reprezentujących niemal każdy sektor gospodarczy. Dla tych, które już wykorzystują Microsoft Dynamics CRM wybór rozwiązania xRM to naturalne rozszerzenie funkcjonalności, wspierających na co dzień ich biznes. Dla tych które jeszcze nie wykorzystują Dynamics CRM, to możliwość rozwiązania niestandardowych wyzwań biznesu. Oprogramowanie będzie przy tym szczególnie istotne w przypadku większych firm, gdzie efektywne ustrukturyzowanie, możliwość aktualizacji każdego typu relacji bezpośrednio przekłada się na rezultaty biznesowe. Co równie istotne system pozwala grupować w jednym miejscu oraz analizować preferencje klientów oraz ich zmiany w czasie.

Firmy uzyskują wieloaspektowe korzyści związane z wdrożeniem systemu xRM:

 • Produktywność

  Automatyzacja wielu procesów, jak konieczność ”ręcznego” wprowadzania danych przez pracowników, zdecydowanie przyśpiesza pracę. Pozwala także poświęcać większą ilość czasu na analizę danych.

 • Łatwość wykorzystania

  Codzienne posługiwanie się narzędziem nie jest problemem zarówno dla doświadczonych pracowników działów controllingu, jak i osób, które korzystały wcześniej wyłącznie z produktów pakietu MS Office. Łatwość nawigacji, olbrzymie możliwości w zakresie dostosowania software do partykularnych potrzeb organizacji przemawiają za wyborem rozwiązania xRM.

 • Aktualizacja danych

  System stwarza możliwość pobierania danych, z wykorzystywanych aktualnie w organizacji baz danych oraz ich aktualizacji.

 • Bezpieczeństwo danych

  Kluczowe informacje są chronione dzięki implementacji odpowiednich systemów bezpieczeństwa.

 • Struktura

  xRM w ramach pojedynczej aplikacji grupuje dane, na temat wszystkich aspektów biznesowych organizacji, jak dla przykładu: informacje o klientach, wyniki sprzedaży.

 • Sprzedaż

  Dzięki optymalizacjom szybkości oraz jakości w takich obszarach, jak marketing oraz e-commerce, nowo tworzone kampanie będą teraz efektywniejsze. Ich konstrukcja będzie się bowiem opierała na ogromnej ilości informacji, gromadzonych oraz dokładnie analizowanych przez organizację.

Microsoft Dynamics xRM to aplikacja, która pozwoli osiągać korzyści niemal w każdym obszarze funkcjonowania przedsiębiorstwa. W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku rynkowym, kwestiami niezwykle istotnymi dla każdego biznesu są elastyczność oraz umiejętność szybkiego reagowania. Na potrzeby te idealnie odpowiada xRM. Jest ponadto aplikacją łatwo poddającą się aktualizacji, przez co jej dostosowywanie do bieżących potrzeb nie sprawia większych problemów!