Zbieranie i walidacja danych

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Zbieranie i walidacja danych

Zebranie poprawnie przygotowanych pakietów konsolidacyjnych od spółek to największe wyzwanie, poprzedzające proces konsolidacji. Osoby zarządzające wskazują na problemy z jakością oraz terminowością dostarczania danych spółce dominującej. Informacje nie są pełne, bądź są wewnętrznie niespójne, przez co wymagają dodatkowej weryfikacji. Co więcej często pochodzą z wielu różnych źródeł, które należy przekonwertować do jednolitej formy.

Z pomocą przychodzą tutaj systemy informatyczne. Pozwalają w jednym czasie zbierać dane z wielu różnych źródeł (systemy ERP, Excel, inne). Po ich zgrupowaniu na etapie walidacji są weryfikowane na podstawie ustalonych wcześniej reguł. Na przykład automatycznie sprawdzana jest suma bilansowa czy porównywane są wartości w sprawozdaniach i notach objaśniających. Kontrolerzy czy księgowi są w stanie samodzielnie, wykorzystując podstawową wiedzę informatyczną, mapować konta spółek zależnych. Działy biznesowe stają się przez to niezależne od IT. Cały proces już od początku przebiega sprawnie, przez co umożliwia zaoszczędzenie czasu oraz wykorzystanie go na analizowanie oraz prognozowanie.

Wynik średni:

Przebieg procesu konsolidacji finansowej bez wykorzystania systemu IT

Wynik po wykorzystaniu narzędzi IT:

 

Przebieg procesu konsolidacji finansowej z wykorzystaniem systemu IT

Na etapie zbierania oraz walidacji danych rekomendujemy wykorzystanie rozwiązania Oracle Hyperion Financial Data Quality Management bądź Infor Import Master. Więcej informacji na stronach naszych partnerów.

Materiały dodatkowe

Codec Partnerem Roku 2019 firmy Oracle

W dniu 23 października podczas Oracle Modern Business Summit, Codec został wyróżniony tytułem Partnera roku 2019 firmy Oracle. Nagroda została przyznana ze szczególnym uwzględnieniem wkładu w rozwój kompetencji w obszarze EPM Cloud.

Czytaj więcej (1 min)
chmura krajowa

Usługi Codec Polska będą dostępne w Chmurze Krajowej

Codec Polska i Operator Chmury Krajowej rozpoczęły współpracę w obszarze usług Business Intelligence, rozwiązań dla controllingu i konsolidacji finansowej świadczonych za pośrednictwem infrastruktury Chmury Krajowej.

Czytaj więcej (2 min)

Łatwa droga do sprawozdania skonsolidowanego

Infor d/EPM to jedno z czołowych rozwiązań w zakresie konsolidacji finansowej i zarządczej (choć nie tylko!). Jest używany przez wiele firm w Polsce i na Świecie. Dlaczego dokonały takiego wyboru i co unikalnego dostarcza Infor d/EPM? Weź udział w webinarium, przejdź z nami przez proces konsolidacji i sprawdź jak prosta może być droga do sprawozdania skonsolidowanego.

Czytaj więcej (2 min)

Konsolidacja finansowa – HFM czy FCCS

Konsolidacja finansowa z HFM czy FCCS, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie? Zarejestruj się na webinarium i poznaj możliwości i różnice. W trakcie webinarium pokażemy czym jest pakiet usług FCCS i w jaki sposób jest on wstanie wesprzeć proces konsolidacji finansowej i raportowania. Odnosząc się do HFM i porównując możliwości, pokażemy czy i kiedy warto rozważać wykorzystanie usługi chmurowej, a kiedy nie będzie miało to sensu.

Czytaj więcej (2 min)
Oracle Gartner Forrester

Gartner i Forrester: Oracle jednym z liderów rynku EPM

Zarówno Gartner, jak i Forrester zgodnie plasują firmę Oracle w czołówce dostawców rozwiązań klasy Enterprise Performance Management. Oba instytuty w swoich raportach dotyczących rynku rozwiązań Enterprise Performance Management podkreślają szerokie portfolio produktów i usług Oracle EPM oraz zwracają uwagę na strategię ich rozwoju.

Czytaj więcej (2 min)
Grupa Codec nagrodzona w konkursie UK Oracle User Group Partner of the Year

Codec nagrodzony w kategorii rozwiązań Hyperion oraz EPM

Miło nam poinformować, że już 5 raz z rzędu, a 9 w historii zostaliśmy jednym z laureatów konkursu na najlepszego partnera UK Oracle User Group. Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy oddali głos na naszą firmę.

Czytaj więcej (1 min)