Raportowanie

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Raportowanie

Raportowanie zamienia dane w informacje, które pomagają prowadzić procesy analiz, budżetowania i planowania czy wspierają podejmowanie decyzji. Jednym z kluczowych aspektów raportowania jest wizualizacja informacji, zarówno w kwestii dopasowania jej do odpowiednich odbiorców, jak i jej dostępności.

Na oferowane przez nas rozwiązania składają się raporty oparte na wszystkich danych znajdujących się w centralnej bazie, czy innych źródłach zewnętrznych, prezentujące wyniki poszczególnych działów, jak i dane finansowe według produktów czy dedykowanych potrzeb odbiorców. Pomagają dotrzeć do potrzebnych informacji, nawet jeśli jej wydobycie wymaga przetworzenia dużej ilości danych.

Rozwiązania wspomagają pracę menedżerów poprzez wykorzystanie powszechnie stosowanych miar i wskaźników, takich jak:

  • przychody,
  • koszty,
  • produktywność,
  • zyskowność,
  • rentowność inwestycji.

System pomaga analizować działalność organizacji poprzez miary niefinansowe, jak np.: poziom satysfakcji klientów, skuteczność kampanii promocyjnych, jakość czy stałość zatrudnienia. Jedną z funkcji jest możliwość generowania analiz ad hoc. System pozwala przedstawiać miary jako trendy lub odchylenia od trendów, co pomaga prowadzić analizy działalności z różnych perspektyw i daje wsparcie metod zarządzania opartych na Zrównoważonej Karcie Wyników (BSC).

Więcej o raportowaniu, w tym przykładowe demo, screeny w kategorii – Raportowanie, analiza i wizualizacja danych – lub na stronach poszczególnych produktów. W przypadku niektórych z nich, jest także możliwość darmowego testowania oprogramowania.

Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami, pozwalającymi na dobór i wdrożenie oprogramowania takich producentów, jak: Infor Birst, Infor, Microsoft, Oracle – zapraszamy do kontaktu.

Przykład raportu Oracle BI

Oracle Business Intelligence – przykład raportu.

raport pdf infor d/epm

Infor d/EPM – przykład raportu pdf wygenerowanego przez aplikację.

Raportowanie sprzedaży Infor Birst

Infor Birst – przykład raportu sprzedaży.

Raportowanie Power BI

Microsoft Power BI – przykład raportu.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie raportowania skontaktuj się z nami drogą mailową info@codec.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

jaki system raportowania

Jaki program do raportowania jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie można sprowadzić do bardzo krótkiego stwierdzenia – każdy i żaden. Aktualnie możliwości jakie dostarcza oprogramowanie w obszarze raportowania i wizualizacji danych – niezależnie czy będzie wymienione przez Gartnera, Forrestera, czy też inną agencję analityczną - daje dość podobne możliwości. Jedno bardziej zachwyci graficznie, drugie cenowo, a trzecie …

Czytaj więcej (3 min)
controlling w chmurze

Czy już warto wdrażać controlling w chmurze?

Czy rozwiązania chmurowe wspierające controlling dojrzały na tyle, że można je stawiać na jednym poziomie z rozwiązaniami on-premises? Kiedy, które podejście będzie lepsze? Przeczytaj artykuł opublikowany w miesięczniku "Controlling i Rachunkowość Zarządcza".

Czytaj więcej (9 min)
Rachunek zysków i strat

Rachunek Zysków i Strat w Power BI

Podczas webinarium pokażemy, jak dojść od poziomu transakcji i wyniku do gotowego ustrukturyzowanego raportu Rachunku Zysków i Strat z wykorzystaniem Microsoft Power BI.

Czytaj więcej (2 min)

Codec Polska partnerem Authority Software

Codec Polska oraz Authority Software rozpoczęły współpracę w zakresie wsparcia raportowania zgodnego z jednolitym standardem sprawozdawczym ESEF.

Czytaj więcej (2 min)
Cash Flow - webinarium

Raportowanie, analizowanie i planowanie Cash Flow

Co zrobić, żeby ułatwić sobie zarządzanie cash flow? Bazując na rozwiązaniu Infor d/EPM, pokażemy jak prosto, wykorzystując gotowe modele finansowe, jesteśmy w stanie automatycznie (do pewnego stopnia) obsłużyć raportowanie, analizowanie i planowanie przepływów finansowych.

Czytaj więcej (2 min)

Forum Informacji Zarządczej

W dniach 23-24 maja 2019 w Warszawie odbędzie się 5. edycja Forum Informacji Zarządczej. Tym razem motywem przewodnim będą dane i ich kluczowe znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zapraszamy na nasze wystąpienie pierwszego dnia Forum, opowiemy o analityce w trybie self-service, czyli o tworzeniu analiz w kulturze data-driven.

Czytaj więcej (1 min)