Raportowanie

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Raportowanie

Raportowanie zamienia dane w informacje, które pomagają prowadzić procesy analiz, budżetowania i planowania czy wspierają podejmowanie decyzji. Jednym z kluczowych aspektów raportowania jest wizualizacja informacji, zarówno w kwestii dopasowania jej do odpowiednich odbiorców, jak i jej dostępności.

Na oferowane przez nas rozwiązania składają się raporty oparte na wszystkich danych znajdujących się w centralnej bazie, czy innych źródłach zewnętrznych, prezentujące wyniki poszczególnych działów, jak i dane finansowe według produktów czy dedykowanych potrzeb odbiorców. Pomagają dotrzeć do potrzebnych informacji, nawet jeśli jej wydobycie wymaga przetworzenia dużej ilości danych.

Rozwiązania wspomagają pracę menedżerów poprzez wykorzystanie powszechnie stosowanych miar i wskaźników, takich jak:

  • przychody,
  • koszty,
  • produktywność,
  • zyskowność,
  • rentowność inwestycji.

System pomaga analizować działalność organizacji poprzez miary niefinansowe, jak np.: poziom satysfakcji klientów, skuteczność kampanii promocyjnych, jakość czy stałość zatrudnienia. Jedną z funkcji jest możliwość generowania analiz ad hoc. System pozwala przedstawiać miary jako trendy lub odchylenia od trendów, co pomaga prowadzić analizy działalności z różnych perspektyw i daje wsparcie metod zarządzania opartych na Zrównoważonej Karcie Wyników (BSC).

Więcej o raportowaniu, w tym przykładowe demo, screeny w kategorii – Raportowanie, analiza i wizualizacja danych – lub na stronach poszczególnych produktów. W przypadku niektórych z nich, jest także możliwość darmowego testowania oprogramowania.

Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami, pozwalającymi na dobór i wdrożenie oprogramowania takich producentów, jak: Birst, Infor, Microsoft, Oracle – zapraszamy do kontaktu.

Przykład raportu Oracle BI

Oracle Business Intelligence – przykład raportu.

raport pdf infor d/epm

Infor d/EPM – przykład raportu pdf wygenerowanego przez aplikację.

Raportowanie sprzedaży Birst

Birst – przykład raportu sprzedaży.

Raportowanie Power BI

Microsoft Power BI – przykład raportu.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie raportowania skontaktuj się z nami drogą mailową info@codec.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

jaki system raportowania

Jaki program do raportowania jest najlepszy?

Odpowiedź na to pytanie można sprowadzić do bardzo krótkiego stwierdzenia – każdy i żaden. Aktualnie możliwości jakie dostarcza oprogramowanie w obszarze raportowania i wizualizacji danych – niezależnie czy będzie wymienione przez Gartnera, Forrestera, czy też inną agencję analityczną - daje dość podobne możliwości. Jedno bardziej zachwyci graficznie, drugie cenowo, a trzecie …

Czytaj więcej
BI Semantic Model

A look into the BI Semantic Model of SQL Server 2012

A semantic layer is a business translation layer which sits between the database and the end user; providing the ability to interact with data using familiar business terminology instead of having to understand where the data resides and what business rules to apply to said data. The BI Semantic Model …

Czytaj więcej
Oracle Hyperion Essbase - kostka

Jak Oracle Hyperion Essbase wspiera biznes?

Czym jest Oracle Hyperion Essbase? Najnowsza wersja Oracle Hyperion Essbase jest jednym z najpotężniejszych narzędzi Business Intelligence (BI) na rynku. Podczas gdy tradycyjnie postrzega się je wyłącznie jako narzędzie finansowe, wykorzystując Essbase można również tworzyć wysokiej jakości przekroje danych - zarówno w środowiskach z dużą, jak i małą liczbą danych. Hyperion Essbase …

Czytaj więcej