Prognozowanie

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Prognozowanie

Dzięki aplikacjom wspomagającym prognozowanie można tworzyć prognozy bezpośrednio w modelu, bazując na dowolnych danych. Użytkownicy mogą szybko i w prosty sposób wyznaczyć dowolny podzbiór wielowymiarowego modelu jako podstawę do prognozowania oraz okres, na jaki ma być wygenerowana prognoza.

Przykładowe możliwości oferowanych rozwiązań:

  • dokonywanie analizy danych,
  • dobór metody prognozowania,
  • automatyczne wykrywanie sezonowości,
  • usuwanie anomalii,
  • korygowanie dynamicznych trendów nowych lub dojrzałych produktów (bazując na cyklu ich życia).

Rozwiązania pozwalają na generowanie prognoz lub wyjściowych budżetów na najbardziej detalicznym poziomie (np. miesiąc, MPK, konto) przy wyznaczeniu jedynie ogólnych założeń (np. ograniczenie rocznych kosztów administracji). W efekcie wykorzystanie modułu daje oszczędność nakładów pracy i czasu, koniecznych do tworzenia prognoz, symulacji i budżetów wyjściowych. Uzyskanie w ten sposób dane są spójne i dokładne.

Infor business intelligence BI - prognozowanie

Infor BI – Przykładowy ekran prognozy

prognozowanie w Infor Birst

Infor Birst – Przykładowy ekran prognozy

Codec od ponad 30 lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań wspierających Controlling. Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami, pozwalającymi na dobór i wdrożenie rozwiązań czołowych producentów.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie prognozowania skontaktuj się z nami drogą mailową info@codec.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

controlling w chmurze

Czy już warto wdrażać controlling w chmurze?

Czy rozwiązania chmurowe wspierające controlling dojrzały na tyle, że można je stawiać na jednym poziomie z rozwiązaniami on-premises? Kiedy, które podejście będzie lepsze? Przeczytaj artykuł opublikowany w miesięczniku "Controlling i Rachunkowość Zarządcza".

Czytaj więcej (9 min)

Financial planning and analysis

W dniach 22-23 maja 2018 w Centrum Konferencyjne Zielna w Warszawie odbędzie się III spotkanie praktyków - Financial Planning & Analysis - Kontroling jako Partner Biznesu. Zapraszamy do udziału oraz na naszą prezentacją dotyczącą najlepszych praktyk w obszarze budżetowania.

Czytaj więcej (1 min)
SharePoint 2013 - budżetowanie, prognozowanie

Jak wspierać zespoły finansowe w procesie budżetowania oraz prognozowania?

SharePoint 2013 stwarza przedsiębiorstwu możliwość wyszukiwania, uzyskiwania dostępu i porównywania kluczowych dla jego funkcjonowania danych operacyjnych, finansowych czy też dotyczących efektywności z wielu źródeł czy też działów jednocześnie. Pozwala także tworzyć zaawansowane, intuicyjnie interpretowalne wykresy i pulpity z widokiem odpowiednich informacji.

Czytaj więcej (1 min)
Oracle Hyperion Essbase - kostka

Hyperion Essbase i jego znaczenie dla Hyperion Planning

Hyperion Essbase jest bazą danych. Hyperion Planning to aplikacja wykorzystująca Essbase.

Czytaj więcej (2 min)

Hyperion Planning: Wyprzedź konkurencję

W obecnych warunkach rynkowych, firmy muszą często dopasowywać ambitne plany do niewielkich budżetów, którymi dysponują. Nie byłoby to możliwe, bez odpowiedniego podejścia do prognozowania rezultatów oraz zwiększenia kontroli nad wydatkami. Sprawdź czym jest i jak może pomóc Hyperion Planning.

Czytaj więcej (4 min)

Prognozowanie i budżetowanie – zrób to z OBIEE

Oracle Business Intelligence Enterprise Edition dostarcza najszersze możliwości raportowania, generowanych ad hoc analiz i zapytań, OLAP, dashboardów, funkcjonalności karty wyników – przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości doświadczeń użytkownikom (włączając to wizualizacje, alerty oraz powiadomienia).

Czytaj więcej (3 min)