Budżetowanie

Rozwiązania

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o naszych rozwiązaniach, usługach, czy doświadczeniach - zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Budżetowanie

Najważniejszym elementem skutecznego realizowania strategii jest efektywne wykorzystanie zasobów przedsiębiorstwa. Planowanie i budżetowanie jest jednym z kluczowych narzędzi controllingu. Na etapie budżetowania analizowane są kluczowe dane finansowe, dzięki czemu możliwe jest wyznaczanie priorytetów dla zasobów oraz ich alokacja.

W celu usprawnienia cyklu budżetowania, rozwiązania dostarczają skuteczne narzędzia do raportowania i analiz. Firmy mogą korygować swój budżet oraz przygotowywać bieżące prognozy w odpowiedzi na zmiany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Wbudowana inteligencja finansowa oraz możliwość zaawansowanego powiadamiania o sytuacjach wyjątkowych oznacza, że budżet jest przygotowywany nie tylko szybciej, ale również może być dogłębnie analizowany, co pozwala zrozumieć znaczenie poszczególnych liczb.

Najważniejsze funkcjonalności rozwiązań do budżetowania:

  • kontrola przełożeń,
  • graficzne narzędzia budowy form budżetowych,
  • reguły poprawności dla konsolidacji i ładowania danych,
  • detaliczne Planowanie Płac,
  • detaliczne Planowanie Środków Trwałych,
  • „wizardy” wspomagające wprowadzanie, alokację i modyfikacje danych,
  • kontrola wersji budżetu,
  • notatki tekstowe,
  • kalkulacja / konsolidacja dowolnej części modelu zgodnie z regułami modelu,
  • wielowalutowość.

W naszej pracy, projektując i wdrażając programy do budżetowania wykorzystujemy głównie oprogramowanie takich dostawców software jak: Infor, Oracle, czy Microsoft.

infor depm - Planowanie finansów i budżetowanie

Infor d/EPM – Planowanie finansów i budżetowanie


Formatka budżetowa – najlepsze praktyki.

Codec od ponad 30 lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa i wdrażania rozwiązań wspierających Controlling. Dysponujemy w tym zakresie wiedzą, praktyką i referencjami, pozwalającymi na dobór i wdrożenie rozwiązań czołowych producentów. Oferowany software, oprócz bogatej funkcjonalności, skalowalności pozwala w prosty sposób rozwijać nowe obszary controllingu czy finansów, np. gdy pojawia się potrzeba rozbudowy o obszary prognozowania, konsolidacji finansowej.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji w zakresie budżetowania skontaktuj się z nami drogą mailową info@codec.pl lub zadzwoń pod numer telefonu +48 22 496 60 00.

Materiały dodatkowe

Hyperion Planning-MS Excel

Oracle Hyperion Planning i Microsoft Excel

Hyperion Planning – najczęściej wybierane przez Klientów narzędzie IT do budżetowania i prognozowania Microsoft Excel – doskonałe narzędzie do analizowania oraz modelowania danych biznesowych Microsoft Excel jest doskonałym narzędziem do analizowania oraz modelowania danych biznesowych, jednak wykorzystywanie wyłącznie tego narzędzia do celów budżetowania oraz prognozowania może powodować pewne ograniczenia. Najczęściej wskazywane …

Czytaj więcej

Hyperion Planning: Wyprzedź konkurencję

Zawsze myśl z wyprzedzeniem Oprogramowanie Oracle Hyperion jest scentralizowanym, sieciowym rozwiązaniem, służącym do planowania, budżetowania oraz prognozowania. Umożliwia zbieranie danych, dopasowanych do potrzeb finansowych oraz operacyjnych organizacji. Hyperion Planning umożliwia firmom śledzenie i monitorowanie planów biznesowych oraz prognoz. Przekłada cele strategiczne na operacyjne, a także szerzej – na pojedyncze zadania. W obecnych …

Czytaj więcej

Bakoma wdrożyła system kontrolingowy oparty na produktach Oracle

Bakoma sp. z o.o. zakończyła wdrożenie systemu kontrolingowego, opartego na produktach serii Oracle Hyperion; projekt został zrealizowany przez Codec, partnera Oracle Polska. Oracle Polska poinformował, że od początku kwietnia 2012 roku w firmie Bakoma sp. z o.o. funkcjonuje system kontrolingowy, w którym wykorzystane zostały narzędzia Oracle Hyperion Planning, Oracle Hyperion SmartView …

Czytaj więcej